Вимоги до оформлення статей
Рукопис статті виконується в редакторі Microsoft Word. Обсяг статті – 10–25 сторінок. Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1,25 см. Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимо. Виділення фрагментів тексту здійснюється напівжирним шрифтом (термінологія за необхідністю) та курсивом (цитати з джерел та літератури). Підкреслювання фрагментів не допускаються. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: «». У тексті заборонені переноси. Нумерація сторінок не ведеться.
Індекс УДК (універсальний десятинний класифікатор, визначається автором) розташовувати перед назвою окремим рядком, у лівому верхньому куті.
Відомості про автора (авторів) вказувати із зазначенням прізвища, імені, наукового ступеня і вченого звання, посади, місця роботи, e-mail, номеру ORCID (http://orcid.org/), Scopus-Author ID (зазначається автором за наявності індексованих публікацій у Scopus).
Назва статті.
Анотація, ключові слова мовою статті (не менше 1800 символів із пробілами). В анотації не допускаються скорочення й абревіатури, окрім загальновживаних. Загальна кількість ключових слів – не менше п’яти і не більше семи в алфавітному порядку.
Текст статті, що містить наступні обов’язкові елементи:
• постановка проблеми в її загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими чи практичними завданнями;
• аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор;
• виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття;
• формулювання цілей статті (постановка завдання);
• виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
• висновки з цього дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
Статті оформлюються за науковим стилем Harvard Referencing style. Вихідні дані архівних і музейних джерел, матеріалів періодичних ЗМІ, матеріалів зі збірників документів, статистичних джерел, мемуарів, щоденників тощо включаються не до загального списку використаних матеріалів, а до підрядкових посилань (шрифт Times New Roman, кегль 12) та оформлюються відповідно до ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне Посилання. Загальні положення та правила складання». Посилання потрібно відзначати цифрою без дужок і крапок за допомогою звичайних посилань програми Microsoft Word.
До списку використаної літератури («Список використаних джерел та літератури») і транслітерованого списку («References») вносяться лише історіографічні джерела (монографії, статті тощо).
Список використаних джерел та літератури повинен містити не менше 10 найменувань, серед яких не більше 20% такі, що належать авторам. Перелік цитованої літератури укладається за абеткою, не нумерується, оформлюється відповідно до Harvard Referencing style. Після опису електронного ресурсу обов’язково в дужках вказувати дату звернення.
Анотація, ключові слова англійською мовою з перекладом назви і імен автора(ів). Якщо стаття англійською мовою, то спочатку подається анотація англійською мовою. Звертаємо увагу авторів на необхідність кваліфікованого перекладу назви статті, анотації й ключових слів англійською мовою. «Комп’ютерний» переклад неприпустимий.
References. Оформлюється також згідно з правилами Harvard Referencing style. Для цього можна послуговуватися ресурсами http://ua.translit.cc/ (для україномовних видань).
ЗРАЗКИ ОФОРМЛЕННЯ СПИСКУ ЛІТЕРАТУРИ, REFERENCES ТА ПОСИЛАНЬ У ТЕКСТІ
Таблиці та ілюстрації нумеруються послідовно арабськими цифрами. Ілюстрації підписуються знизу. Рисунки та фотографії (чорно-білі, з градаціями сірого кольору) «вмонтовуються» в основний текст статті і подаються додатково у вигляді окремих файлів в одному з таких форматів: TIFF, PCX, JPG, BMP, CDR.
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані після 1991 року російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі. Цитування таких джерел, опублікованих після 1991 року, дозволене в разі наявності в автора статті мети спростувати з наукової позиції міфи та штампи пропаганди нашого ворога.
Редколегія не обов’язково поділяє позицію, висловлену авторами в статтях, та не несе відповідальності за достовірність наведених даних, цитат, фактів та посилань.